Producenci

Promocje

Najczęściej kupowane

Lista produktów producenta: AZZARO

Loris Azzaro (ur. 9 lutego 1933 w Tunezji[1], zm. 20 listopada 2003 w Paryżu), francuski projektant mody.

Loris Azzaro (ur. 9 lutego 1933 w Tunezji[1], zm. 20 listopada 2003 w Paryżu), francuski projektant mody.

W 1962 roku udał się do Paryża, aby zaprezentować swoje kreacje i linie perfum. Do 1968 roku jego firma odniosła ogromny sukces. Stał się dobrze znany w Paryżu przez efektowne projekty sukienek dla elity społeczeństwa francuskiego. Był również znany z tego, że używał jaskrawych kolorów tkanin. W ciągu swojej długiej kariery ubrał wiele gwiazd, w tym Dalida, Sophia Loren, Raquel Welch, Marisa Berenson, Claudia Cardinale, Isabelle Adjani , Kate Winslet i Nicole Kidman. Pracowało dla niego wiele znanych modelek światowego formatu, jak: Carla Bruni, Linda Evangelista, Karen Mulder, Claudia Schiffer oraz polskie modelki m.in.: Agnieszka Martyna i Agnieszka Pachałko[2].

Kolekcje Azzaro są zawsze nazywane alfabetycznie według sezonu.

Azzaro opublikował szeroką gamę produktów, w tym linii damskiej i męskiej odzieży, i akcesoriów, a także szerokiej gamy zapachów. W 1975 roku stworzył swój pierwszy zapach dla kobiet, "Couture", który stał się jego głównymi perfumami. Jego ulubionym kolorem był niebieskI. Loris Azzaro zmarł w wieku 70 lat w Paryżu w listopadzie 2003 roku.

W listopadzie 2003 roku, projektant francuski Vanessa Seward objął stanowisko głównego projektanta Domu Mody Azzaro do 2011 roku.

W październiku 2006 r. nastał nowy rozdział w historii Domy Mody Azzaro. Księstwo Andory nabyło spółkę na własność poprzez swoją grupę kapitałową Grupa Reig. 

Więcej
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów